Στην ηθοποιό Ανθή Ευστρατιάδου απονεμήθηκε το Βραβείο Μελίνα Μερκούρη 2017. Η Ανθή φορά την ‘καρφίτσα της Μελίνας’ για την ερμηνεία της στο έργο Ο Αδαής και ο Παράφρων του Τόμας Μπέρνχαρντ, που ανέβηκε σε σκηνοθεσία Γιάννου Περλέγκα, στην Πειραματική Σκηνή του Εθνικού και το Ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης.
![anthi](https://www.thea.auth.gr/website/wp-content/uploads/2017/03/anthi-300x281.jpg)
Περισσότερα για τη βράβευση:
https://www.efsyn.gr/arthro/stin-anthi-eystratiadoy-vraveio-melina-merkoyri